شرایط ضوابط بخشودگی جرایم وسایل نقلیه موتوری زمینی(ثالث)

علت بخشودگی جرائم؟ دلایل اجرایی شدن طرح معافیت صد درصدی از پرداخت جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث را به عوامل زیر می‌توان نسبت داد 1- کاهش فشارتورم و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی و تحریم‌های خارجی بر زندگی بیمه‌گزاران 2- گسترش فرهنگ بیمه با تشویق حذف جرایم 3- افزایش سفرهای زمینی در مناسبت ها و تعطیلات 4- موج سفرهای تفریحی تابستانی یا نوروزی 5- داشتن پوشش بیمه ای لازم برای وسایل نقلیه 6- کاهش زیان مالی در صورت بروز حادثه و استفاده از بیمه نامه معتبر برای مالکین خودرو.

حذف جرایم شامل کدام گروه وسایل نقلیه میشوند؟ بر اساس اعلام بیمه مرکزی، ازجمله خودروی سواری، بارکش، ماشین‌های سنگین، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه موتوری زمینی که دارای پلاک نصب شده راهورهستند و جریمه بیمه شخص ثالث دارند، در صورت خرید بیمه شخص ثالث یکساله مشمول طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این طرح برای تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی لازم‌الاجرا است و شرکت‌های بیمه‌ای موظف به پیروی از آن هستند.

مقام تایید کننده نهایی درخواست کیست؟ برای اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تایید بیمه مرکزی لازم است.

جرایم دریافتی چه میشند؟ جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث به حساب صندوق تامین خسارات بدنی واریز می‌شود.

بیشترین مهلت بخشوگی در سالهای گذشته: صندوق تامین خسارت‌های بدنی در مناسبت های از جمله هفته دولت، آغاز دوره سفرهای تابستانی، تردد زائرین اربعین حسینی، سالروز پیروزی جمهوری اسلامی پیشنهاد اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را به بیمه مرکزی میدهد. بیمه مرکزی هر سال درطرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به مالکین وسایل نقلیه موتوری زمینی که بیمه شخص ثالث ندارند، این فرصت را می‌دهد تا بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه ثالث وسایل نقلیه را تهیه کنند.

جرایم دیرکرد وعدم بیمه نامه معتبر شخص ثالث چیست؟ بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسایل نقلیه اجباری است نداشتن آن حتی برای مدت کوتاهی در حد یک روز عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت حتی اگر خودرو یا موتورسیکلت شما صفر و در پارکینگ خانه متوقف شده باشد. در صورت شناسایی وسیله نقلیه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه شدن و توقیف، انتقال به پارکینگ میابد. در صورت بروز تصادف هیچ مبلغ خسارتی به فرد تعلق نمی‌گیرد، فرد باید تمام هزینه ها را شخصا تقبل نماید. در صورت مقصر نبودن وسیله نقلیه نیز، در زمان مبادرت به دریافت غرامت از بیمه فرد مقصر، شرکت بیمه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن فرد مقابل در فرایند پرداخت خسارت مشکلاتی ایجاد کرده یا از پرداخت خود داری نماید. غیرقابل فروش و انتقال بودن وسیله نقلیه زیرا تعویض پلاک برای خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث انجام پذیر نیست همه مشکلات یاد شده، اتلاف زمانی و مالی را به دنبال دارند.
همان‌طور که می‌توانید برای «تخفیف عدم خسارت» از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید. در مقابل، در صورتی که برای تمدید بیمه شخص ثالث، دیرکرد و یا به هر دلیلی وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشتر خواهید بود.

تاریخ جدید بخشودگی جرائم؟ زمان در نظر گرفته شده برای طرح بخشودگی ۱۰۰% جرایم بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه در سال ۱۴۰۲، از روز پنج‌شنبه ۲ شهریور تا روز شنبه ۱۸ شهریور، به مدت ۱۷ روز و با شرط خرید بیمه یکساله خواهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *